fb
czechexplorers
czechexplorers
Foto tips

Jak se fotí jaro – naše oblíbené kvetoucí fotky

Každé jaro se Instagram naplní nádhernými fotkami hrajícími všemi barvami. Kam se vydat za fotkami jara a jak se toho lotit se dočtete v tomto článku.
Jak se fotí jaro – naše oblíbené kvetoucí fotky

Nejlepší čas na focení rozkvetlých fotek je určitě duben, a to spíše začátek. Na konci dubna už je spousta stromů odkvetlých… A kam se na focení jara vydat? Vlastně skoro všude, stačí si vyhlídnout ovocný sad ve vašem okolí, vyrazit do parku nebo na procházku do lesa a pak už jen popustit uzdu kreativitě. Pokud si ovšem troufnete dál, třeba i za hranice naší země, můžete si domů odnést opravdové skvosty – ty fotografické samozřejmě. Přírodu máme rádi a proto kytky ani větve stromů netrháme… Podívejte se s námi na nejkrásnější úlovky z jarního focení od předních českých fotografů a cestovatelů, ale i úplných amatérů – k dobré fotce je totiž občas kromě dovedností zapotřebí i štěstí.

Včelka v akci od @fotografie_jana

Na originální fotku občas potřebujete spoustu štěstí – a včeličku.

A zase jedna včelka. To si tak fotíte a najednou vám přímo před objektiv usedne včelka. No a nový záběr je na světě.  P.S. jsem na sebe pyšná, že se mi povedla i zaostřit.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by JANA (@fotografie_jana) on

Rozkvetlé zahrady Prahy od @stellaprotisvetu

Magnolie, romantičtí snílci a léčiví poslové jara

Magnolias are sentimental, persimmons are queer, snapdragons won't pay no rental this time of the year. Včera byl skvělý den na objevování a focení ve Vojanových sadech v Praze.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Stella vs the world || travel (@stellaprotisvetu) on

Mikulov plný šeříků od @czickontheroad

Šeřík – nejvíce voní, když se sešeří.

První věc, co mě doslova uhodila do nosu v Mikulově, byla ta nádherná vůně šeříků. S mámou a jejím štěnětem jsme se procházely těmi dlážděnými uličkami a užívaly si výhledy a tu opojnou vůni - tu z té fotky bohužel necítíte, ale aspoň ty výhledy si můžete užít taky  Vrátila jsem se pak o pár dní později s kamarádkami na holčičí víkend a zjistila, že jsem na ty šeříky měla fakt štěstí, jen o 5 dní později byly totiž už docela odkvetlé a ani tak nevoněly. Tak jestli přemýšlíte nad tím, kdy je nejlepší čas vyrazit do Mikulova, asi o týden o dva jste to prošvihli. Rozhodně ovšem doporučuji návštěvu třeba v září - říjnu, kdy budou v plném proudu vinné festivaly a burčákové slavnosti 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tereza Létalová (@czickontheroad) on

Je libo bledule či konvalinky od @lucka.low

Už cítíte jaro?  Nemyslím jako ve vzduchu. Mám na mysli jaro uvnitř nás. Takový ten příval neskutečné energie. Ohromnou radost, že jsme překonali zimu. Upřímný pocit štěstí z toho, že jsme na světě a že všechno, co budeme chtít, zvládneme... Jo a kdybyste věděli, kam na bledule nebo sněženky, dejte mi prosím vědět!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ...Lucka Low Smržová (@lucka.low) on

Vzpomínka z jarní Prahy od @terka.mleckova

Do úplné tmy se ozval zvuk budíku a my jsme věděli, že musíme rychle vstávat, abychom byli včas na místě. Centrum Prahy bylo téměř prázdné. Jen sem tam pár skupinek, na kterých bylo vidět, že jdou teprve z bujaré noci. Konečně jsme se dostali na Petřín. Tam už bylo plno netrpělivých fotografů, kteří čekali na tu chvíli, až se objeví nad pražskými střechami ta velká oranžová koule. Už ho vidím. podívej. Tam za tou střechou vystrkuje první paprsky. Trvalo to jen chvíli, ale myslím, že nás to tam všechny ohromilo. Byly to kouzelné okamžiky, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ↟↟ Terezie Mléčková ↟↟ (@terka.mleckova) on

Kvetoucí Paříž od @katiespostcard

Májový polibek ve městě lásky

Třešně už odkvetly, ale pokud plánujete výlet do Paříže na příští rok, doporučuji jaro a mrknout předtím na můj článek o nejkrásnějších místech k focení kvetoucích třešní v Paříži.  A dejte mi vědět, které se vám líbí nejvíc 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Katka (@katiespostcard) on

I stromy kvetou, dokazuje @iamondrejmalis

Jaro v plném proudu. 

Foceno: Olympus SH 2

ISO: 800

ČAS: 1/400

CLONA: F6.9

OHNISKO: 600mm

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ondřej Mališ (@iamondrejmalis) on

Zahradní modřenci od @tuma.thomas

Znáte modřence? Jsou nesmrtelní, rostou všude a rychle se rozmnožují – naštěstí jsou taky krásní a fotogeničtí ;)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tomáš Tůma (@tuma.thomas) on

Rozkvetlý východ slunce od @simona_mach

První zlatavé paprsky slunce v krajině rozkvetlých třešní...  A jak nejradši trávíte rána vy?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by S I M O N A (@simona_mach) on