fb
czechexplorers
czechexplorers

Kdo jsou Czech Explorers?

Czech Explorers jsou normální lidi jako vy, cestovatelé, fotografové, outdooroví nadšenci z České Republiky, kteří rádi chodí ven, fotí a své fotky a příběhy chtějí sdílet i s vámi. Jednu věc mají společnou – zbožňují Instagram, kde každodenně sdílí své výtvory se svými fanoušky. A nyní se rozhodli vám prozradit některá ze svých tajemství.
Kdo jsou Czech Explorers?

Přemýšleli jste někdy nad tím, kde se fotí ty krásné všemi obdivované fotky? Kam vyrazit na víkend nebo neobvyklou dovolenou?  Jak dodat své fotce to pravé kouzlo, kdy a kam vyrazit za fotkou a jak se zviditelnit na Instagramu? Chtěli byste nahlédnout pod pokličku tvorby polovičních amatérů a úplných nadšenců? Přemýšlíte nad koupí foťáku ale pojmy jako dlouhá expozice, raw fotky, závěrky a clona, o kterých nemáte nejmenší ponětí, vás od toho odrazují? Vše se dozvíte zde, ne od odborníků a prodejců, kteří na vás chtějí jen vydělat, ale od normálních lidí jako jste vy, kteří to ještě stále dělají s láskou.

Co od nás můžete čekat?

Kromě Instagramu, kde s vámi každý týden bude někdo jiný sdílet svou každodenní inspiraci, můžete očekávat i náhled do zákulisí ve formě článků na blogu. Navíc, pokud sami sebe identifikujete jako někoho, kdo sdílí naše ideály a lásku k fotografii a dobrodružstvím v přírodě i ve městech, můžete se k nám přidat na Facebooku a na naší tvorbě se taky podílet. A kdo teda jsou ti, co si říkají Czech Explorers?

Matěj aka @metjukrejza

Matějovy fotky jsou plné melancholie a upřímné lidskosti. Kromě krajinek se nedávno pustil i do portrétů a před několik týdny si pořídil i drona. Jeho profil se tak hemží různorodými fotkami, které mají ovšem jednu věc společnou – zbaví vás slov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Matěj Krejza (@metjukrejza) on

Martin aka @themartinjanes

Martin se na věci rád dívá z jiného úhlu, a to hned poznáte i z jeho fotek, které čiší originalitou a emocemi. Kromě neuvěřitelné krásných fotek ovšem dělá i suprová videa na Youtube, kde najdete například produktové recenze, nebo i videa s tipy a radami na focení.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Martin Janeš | Czech Republic (@themartinjanes) on

Jana aka @miles.and.smiles.away

Janča nás donedávna oslňovala fotkami z Asie, které vzbuzovaly závist jak svým původem (kdo by nechtěl žít na pláži?), tak profesionálním provedením (ty barvy jsou neuvěřitelné). Letos se ovšem vrátila domů a za nedlouho se můžeme těšit na nová dobrodružství z Kazachstánu. O svých dobrodružstvích taky píše blog.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jana Vitoušková Hobson (@miles.and.smiles.away) on

Lukáš aka @achbergerlukys

U Lukáše najdete krásné České krajinky, ale nebojí se i portrétovek. Kromě toho je to další mistr videa a majitel dronu. Těšit se tak můžete na originální kousky ze všech úhlů pohledu, naše oblíbené jsou ovšem ty shora.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Achbik (@achberger_lukys) on

Kateřina aka @katya.na

Katka dělá nádherné fotky z přírody a kromě krajinek u ní najdete i krásné detaily, snové noční fotky, jedinečnou kompozici a roztomilá zvířata. Všechno ve stylu a skvělých barvách. S Lukášem navíc společně mají super projekt @ukaztovsem, který se určitě taky vyplatí sledovat.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kateřina Anna (@katya.na) on

Jarda aka @jardamalina

Jarda nás baví, ještě víc nás ovšem baví Pingů, který je ten pravý šéf Instagramu. Kromě originálních fotek, které Pingu vždy tak krásně zvládne, k tomu Jarda napíše i jedinečný text, takže první co ráno uděláte, až na to mrknete, je, že se do nového dne krásně zasmějete.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by jarda malina (@jardamalina) on

 

Tereza aka @czickontheroad

Tereza je spíše, než fotografka, cestovatelka a nadšená horalka, to ovšem nemění nic na tom, že u ní najdete originální foto z celého světa. Po několika letech života ve Slovinsku se vydala do neznámých zemí Jižní Ameriky a o jejích příbězích z cest si můžete počíst i na jejím blogu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tereza Létalová (@czickontheroad) on

 

Jenda aka @screechcz

Jenda je další člověk, kterému říkáme Pan Fotograf. Jeho fotky jsou stejně osvěžující, jako ranní rosa, kterou tak rád fotí. Kromě toho má vytříbený vkus na další fotografy a jeho Úterní inspirace se na Instagramu staly fenoménem. Sotva čekáme, jaké krásy nám ukáže, až si vezme na parádu náš profil.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Jan Krejčí (@screechcz) on

Stella aka @stellaprotisvetu

Stella není úplně klasická blondýnka z Prahy, ani to není klasická Instagram girls, která v kytičkovaných šatičkách pózuje na pláži. Stella je rebelka a proto ji máme rádi. Její fotky z Prahy i ze světa čiší originalitou a elegancí a její příběhy nás většinou rozesmějí a vždy inspirují. Hrozně nás zajímá, co inspiruje Stellu a proto se moc těšíme, až vezme náš profil do svých rukou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Stella vs the world || travel (@stellaprotisvetu) on

Michal aka @losmichalos

Michal vám ukáže, že nepotřebujete drahý foťák, abyste dělali krásné fotky, vše, co potřebujete, je dobrý telefon. Kromě neuvěřitelných kouzel, které dělá svým telefonem, nás každý týden baví s výzvou, díky které se davy čechů vydávají o víkendu do přírody fotit východ slunce. Proč? Protože #tochceš!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Michal Petrů (@losmichalos) on